יבול שיא
הרפת והחלב
דילן דרור

דילן דרור ממושב גן הדרום, סוחף אחריו מאות אלפי מעריצים

7 דק' קריאה

שיתוף:

דילן דרור ממושב גן הדרום הוא רק בן 14 שנים, וכבר עומדים מאחוריו מספר מיזמים אקסטרימים מקוריים, בהם הוא סוחף אחריו יותר מחצי מיליון עוקבים ב"יוטיוב", ב"טיק טוק" וב"אינסטגרם" מילד דוגמן ונבחר לאחרונה כמנחה למערכת ששטוס 2022. בנוסף הוא מתנדב, תורם ומסייע לאוכלוסיות שונות

להגיע לחצר של משפחת דרור, ביתו של דילן דרור, במושב גן הדרום. זה כמו להגיע למרחב הפקה הוליוודי. משהו מטורף. פתאום מתגלים לי מספר כלי רכב מסוגים שונים, ניצבים במקום המיועד להם – עד שניתן האישור המכריע במועד המתאים, שכל כלי רכב מהם יצא לדרך – לפי התוכנית שתוכננה לקליפ, בו הם מפגינים את יכולתם האדירה עם הנהג הנוהג בהם ועוד הרבה מעבר, ממש עד אחרי הקצה של הקצה. 

צריך לראות את הסרטונים, ולהבין כמה רחוק נהגי כלי הרכב "מרשים לעצמם" להתפרע. עד שצריך לשפשף את העיניים לראות ולהאמין שזה אכן מחזה אמיתי.  

מתחם נוסף "פארק המים" המככב בסרטונים רבים בשילוש הקדוש: המגלשה, הבריכה והטרמפולינה הממוקמים במרכז החצר. אם להאמין לחצי מיליון העוקבים והמעריצים הכוללים: ילדים, בני נוער ואף מבוגרים – עבורם דילן דרור הוא אליל אחד יחיד ומיוחד.  

כשפוגשים את הנער המתבגר היופי החיצוני שלו כובש – נער חמודות עם עיניים כחולות ושיער הבלונדיני – אז מבינים שהוא לא סתם נבחר להיות דוגמן עוד משנות ילדותו והמשיך כפרזנטור של כמה חברות מסחריות מוכרות, כמו: "סמסונג", "אקסל", "עידן 2000", "מג'יק קאס", "שושי זוהר" ועוד.

דילן מיוצג בסוכנות של רוברטו בן שושן, אך בשנים האחרונות הוא מקדיש הרבה מעבר לדוגמנות בשעות הפנאי – הוא יוצר סרטונים.

זה אומר ליזום סרטונים ותחרויות יוצאות דופן שמוחו הקודח והיצירתי מריץ, וכל הזמן הוא ממשיך לחשוב על תוכניות לסרטונים עתידיים, סרטונים מיוחדים, נועזים, מפתיעים ותמיד מסקרנים, כי המוטו המוביל – מה עכשיו אפשר עוד להמציא? ותמיד לזכור שצריך גם לתרום לקהילה, כי עבור דילן דרור זה חלק בלתי נפרד מהחיים. 

אז מה אתה בדיוק יוצר? 

דילן דרור – תלמיד כיתה ח' בביה"ס היסודי של יישובי גדרות בעשרת: "אני סוג של יוצר תוכן, יוצר סרטונים שרצים ברשתות ב'טיק טוק', ב'יוטיוב' ובאינסטגרם. אני מנחה חדש ומתחיל בטלוויזיה. עד כה יצרתי: כ-45 סרטונים ליוטיוב ועוד כ-200 בטיק טוק. לסרטונים שלי יש מעל 520 אלף עוקבים בטיק טוק. הצלחת הסרטונים, מעבר לתגובות, מתבטאת במספר העוקבים: כ-140 אלף עוקבים ביוטיוב ומאות מיליוני צפיות בסרטונים שלי יחד. 

"אין ספק שהעידן שלנו, העידן הדיגיטלי השופע בטכנולוגיות חדשניות, מסייע לערוך סרטון קצר עם נושא מתוכנן. אך מה שעושה את הסרטון לוויראלי, הם האפקטים והביצועים המתוחכמים ומצחיקים שבהחלט לא צפויים. 

סרטונים שיש בהם עניין, וויו טוב וגם הפתעה. צוות ההפקה שלי שהם גם החברים המדהימים שלי, למרות שחלקם מבוגרים: ארתור אדלינד, גל איסייב, דוד גולדשטיין, מתן מלכובסקי ואחרים. הם מצטלמים, מצלמים ועוזרים בכל שנדרש.  

"ראיתם או שמעתם על ציפוי מכוניות קבריולט כשירה לנסיעה, באבני לגו הכוללת 200 אלף חלקים? את החלקים קיבלנו מחברת 'לגו', אחת מהדוגמאות של שיתופי פעולה עם חברות. התחלנו להדביק את המשטחים הגדולים על מעטפת המכונית, ועליהם הרכבנו את החלקים הקטנים.

בזה לא הסתיים הפרויקט. כשסיימנו נסענו עם המכונית לת"א, לאולפני הטלוויזיה שהזמינו אותנו לראיון אצל: עודד בן-עמי ואברי גלעד ולאחר מכן המכונית הגיעה למוסדות של ילדים בסיכון, בכדי שהילדים שם יוכלו להמשיך לבנות ולשחק בהנאה עם אבני הלגו.  

"בנוסף אני עורך גם סרטונים של תחרויות מסוגים שונים לבני נוער ומבוגרים: כנהיגה בכלי רכב שונים המיועדת למבוגרים. בשלוליות בוץ בעומקים שונים." 

עזרה ותרומה לקהילה 

דילן דרור משתף שכבר מגיל שש הוא זוכר את עצמו מתלהב מפעילויות אקסטרים, כמו נסיעה עם מבוגרים הנוהגים בג'יפים, טרקטורונים, אופנועים ואחרים. כמו כן הוא מתאמן בקפיצות מיוחדות בטרמפולינה, ועוד פעלולים משוגעים ולא שיגרתים.  

"פיתחתי כושר דיי טוב בקפיצות סלטות. את הביצועים אפשר לצפות בשילובם בחלק מהסרטונים שיצרתי. הדרייב העיקרי שלי הוא לעשות סרטונים מצחיקים ומשעשעים – וכל מה שאני מרוויח מהם מושקע שוב בסרטונים חדשים."

"בנוסף, במשפחה שלנו יש תמיד מוטו חשוב ביותר של עזרה ותרומה לקהילה. אנחנו הילדים הפנמנו את הנושא, מגיל צעיר ואני לקחתי את המשימה עוד צעד קדימה. החלטתי שנתחיל לצלם את ההתנדבויות והתרומות, שנהגתי לעשות בקהילה עד כה. סרטונים אלו משודרים בערוץ היוטיוב שפתחתי.  

"כך, לדוגמא, בתקופה הקורונה הראשונה לפני הסגר השני, החלטנו לתרום 1,000 משחקי קופסא וצעצועים אותם רכשנו בכספנו לילדים ונוער בסיכון, השוהים בפנימיות ברחבי הארץ."

"כשראינו את השמחה וההתרגשות שגרמנו להם, ידענו שעשינו את הדבר הנכון. חשפנו את הסרטונים, בכדי שעוד אנשים יתעוררו לנושא חשיבות התרומה לקהילה ושהסרטונים יהוו גורם מדרבן שגם הם יקומו ויתרמו."

מנחה בששטוס
מנחה בששטוס – צילום, ערוץ הילדים

"אני מרגיש סוג של שליחות בעשייה היצירתית שלי. בכל זאת מעל כ-200 אלף ילדים ובני נוער צופים בכל סרטון. כי מעבר לצחוקים, אני גם מדגיש מפעם לפעם שאני תלמיד ביה"ס כמו כולם, תלמיד המקפיד להכין שיעורים ולעמוד בכל ההתחייבויות בבית ובכיתה, למרות הימים והלו"ז הצפוף שלי. אני מפנה זמן מפעם לפעם, לענות לשאלות שהצופים והמעריצים שואלים אותי".  

לדילן דרור חשוב שצופיו יבינו שתשומת הלב וההקשבה הם חלק שיש להתייחס אליו גם במרוץ החיים האינטנסיבי. לכן הוא מפנה זמן להיות ולהיפגש עם בני משפחה, חברים מהמושב ומביה"ס – ומקפיד שלא להתנהג כ"כוכב" ולאבד את ימי הילדות, שלא יחזרו.

"אני שמח שהורי תומכים ומעודדים אותי והכי עוזרים לי כשאני צריך ומבקש. בזמן תקופת הקורונה הראשונה, כשקשישים רבים נאלצו לשהות בביתם בסגר, ניתן האות המיוחל לבני 60 פלוס, שהם רשאים לצאת לחיסונים."

"הצעתי שנוביל אותם חזרה ממרכז החיסונים בת"א לבתיהם בלימוזינה מפוארת ואף נעניק להם מתנות שימושיות: כמגהצים, קומקום חשמלי, פלטה חשמלית, סט לקפה סוכר, שמיכות ועוד."

"כל הפעילות ההתנדבותית הזאת צולמה והתגובות החיוביות כמובן לא איחרו לבוא. בחנוכה חילקנו סופגניות לחיילים ממאפיה ששיתפנו איתה פעולה, כך שיש גיוון בקהלים אליהם אנחנו מגיעים, עם תשורה כלשהי. הכול בכדי לשמח ולעשות טוב ככל שאפשר." 

איך משפיעים עליך החיים במושב? 

"נולדתי במושב גן הדרום, כאח בכור לשני אחי הצעירים: סאני (9) וליאו (8), שעוזרים ומסייעים לי במה שהם יכולים בהכנות לסרטונים במשק ובבית. 

כולנו בעצם לומדים באותו ביה"ס יסודי בעשרת. אני לומד בכיתה ח' ומשתדל ללכת ללמוד כל יום. אבל כשיש ימים שאני מחסיר בגלל צילומים, אני אחראי להשלים את החומר. המורים וביה"ס מאוד תומכים ועוזרים עד כמה שהם יכולים, כדי שאצליח לשלב בין כל עיסוקיי וזה לא מובן מאליו.  

דילן דרור התחיל כדוגמן עד לכוכב רשתצילום ארתור אדלינד
דילן דרור התחיל כדוגמן עד לכוכב רשת צילום ארתור אדלינד

"לאחר הלימודים אני בדרך כלל בצילומים: לסרטונים, לקמפיינים מסחריים ולכתבות לתוכניות טלוויזיה. אם אין צילומים אז בדרך כלל יש לי זמן ליצור ולחשוב על תוכן חדש. בכל מקרה הימים מלאים וגדושים אך אני מאד נהנה מהעשייה."

"הורי, ויקטור וטליה דרור, הגיעו למושב מגן יבנה לפני שנולדתי וזאת הייתה אחת ההחלטות הטובות והנכונות שלהם. הנימוק שלהם היה שרק במושב, אפשר להרגיש את השקט והשלווה שתמיד רצו וחיפשו. ומקום אידיאלי לגדל ילדים ומשפחה." 

דילן דרור מסביר שהשם שלו הוא ע"ש סבו דוד יבדל"א מצד אביו ויקטור. הוריו חיפשו שם שהאות הראשונה שלו תהיה ד'. וכך הגיעו לשם "דילן" שצלצל להם יפה ומיוחד. הם הוסיפו את השם "דוד" כשם אמצעי, וכך נבחר השם "דילן דוד דרור". בנוסף, הוריו אהבו מאוד לשמוע את הזמר בוב דילן והכל התחבר לשם קליט ואהוב. 

"אמנם נולדתי במושב ואני רגיל לחיות כאן באזור כפרי ואני מעריך את הזכות שנפלה בחלקי, מבחינות רבות ואיכות חיים מושלמת. העובדה שאנו גרים במושב עוזרת לי מאד בשנים האחרונות, ליצירת תוכן לסרטונים שאני יוצר ויוזם. זה נותן לי אפשרות 'להתפרע' עם הרעיונות שלי. מסתבר שיש מלא אפשרויות לצלם, כמעט בלי מגבלות. אם זה בקטע של המרחבים הפתוחים האדירים, או הנופים המגוונים מסביב.  

"בכלל, להתגורר במושב שכולם מכירים את כולם זאת חוויה. רבים מהאנשים תומכים ומעודדים. זאת הרגשה נהדרת שמצלצלים ומברכים כששומעים שמראיינים אותי באמצעי התקשורת, בעיקר בערוצי הטלוויזיה. במיוחד התרגשו שהגעתי למהדורת החדשות והעליתי את שם המושב 'גן הדרום' על מפת התקשורת." 

איזה חוויה בצילומים הייתה בשבילך הכי מרגשת? 

"כמעט כל הסרטונים הם מטורפים ומוטרפים, כל אחד מהם עם הייחודיות שלו. עד כמה רחוק הרשנו לעצמנו להתפרע? יש כאלו שהגיעו לחדשות ולתוכניות בוקר בטלוויזיה, למשל הסרטון בו שברנו שיא עם קערת הספגטי הגדולה בעולם, 254 ק"ג שבושלו בסירים ענקיים של קיבוץ."

"הרכב הנוסע שציפינו אותו בחלקי 'לגו', עם אפשרות לבנות עליו בחלקים נוספים. אפילו היציאה למבחן שרידות במשך 24 שעות, בסופת שלגים אימתנית למרגלות החרמון – ולא יותר מטורף כשנשארנו בחדר מלא ב-1,000 מקקים (!!) במשך 24 שעות וכמובן שעמדנו במשימה.  

"ואם לא דיי בכך, הכנו לאפה שווארמה ענקית בחצר בגודל 4.1 מטר, או משולש פיצה ענק בגודל זהה, כולל אפייה בכדי שיהיה מוכן וראוי לאכילה. האתגר צולם בחצר לפני כארבעה חודשים והחברים השותפים למשימה זו ורבות אחרות הם: ארתור אדלינד, ניקול אדלינד ויונה עשת.  

דילן דרור ברגע של מדיטציה
דילן דרור בצילום לקלים, צילום: דוד גולדשטיין

"נשאלת השאלה איך רעיונות אלו מתבצעים בפועל? ובכן, לדוגמא משולש הפיצה נאפה בעזרת משטח ענק, עשוי מנירוסטה המעביר את החום. כך ששורפים אותו עם 3 להביורים, עובדה הגורמת לו להיות אכיל ואפוי מלמטה וגם מלמעלה. החבורה חילקה את הפיצה לכל דורש וכמובן שכל צוות ההפקה והצילום אכלו ונהנו. ובדיווח צוין שהיה טעים. 

"למרות כל החוויות האלו ואחרות, אני חושב שהכי נהניתי דווקא מהפקת מסלול לחובבי סדרת 'משחקי הדיונון' הקוראנית הגאונית של נטפליקס.

אין ספק שהקונספט מיגנט ושאב אותי לייחודו, בפעלולים ובאפקטים הבלתי נשכחים, אותם תרגמתי למציאות מתאימה ושקולה, ללא אלימות פיזית וכמובן לא מילולית. 

עשיתי גירסא ידידותית לילדים ולמשפחה שיצרתי במתחם המשק במושב, עם צוות ההפקה העובד איתי. זה אומר להקים את מתקן הסיוטים מהסדרה תוך יומיים, כולל תפירת תלבושות תואמות אצל התופרת – ואפילו את העוגיות המיוחדות – אימי אפתה במטבח הבית." 

השיא היה לדבריו כשהסרטון הפך לוויראלי עם 50 מיליוני צפיות בתוך כמה ימים ולמרבה הפלא אף זכה לתגובה מאחד השחקנים הבולטים בסדרה המקורית, השחקן אנופאם טריפאתי, המגלם את דמותו של עבדול עלי: "בנוסף מערכת "ערב טוב עם גיא פינס" יצאה לסיור על הסט שהכנו," מוסיף דילן בהתלהבות, "ושוב בעת השידור באולפן הוזכר לגאוותנו שמו של מושב גן הדרום."

"התוצאות כמובן לא אחרו לבוא. הסרטונים הפתיעו ובמיוחד סיקרנו את כולם, עד כמה הם היו תואמים ומותאמים לסדרה הכול כך מדוברת – ואנחנו הצלחנו להגיע לרמה גבוהה במיוחד של הפקה, כשעברנו עוד רף. זה בדיוק הקטע, הדרייב שלי הוא התשוקה הזו המאתגרת לחשוב כל הזמן, כבר על האתגר הבא. ולממש אותו." 

לאחרונה הוצאת קליפ. אתה רוצה גם להיות זמר? 

"אני עוד צעיר, והכל פתוח. כל פעם אני נחשף לעוד מדיה ועוד אפשרות, שאפשר להתנסות ולחוות. החיים המגוונים בעידן הזה מספקים המון גירויים. ושפה חווייתית חדשה של סירטונים קצרים וקליפים משוגעים.

אז החלטתי לנסות גם לשיר. השיר נקרא 'קחי נשימה'. כתבתי את המילים והלחן, עם עזרה של החברים. אין ספק שבחירת המקום לצילום הקליפ, על רקע הנופים המדהימים בירדן בוואדי ראם, משדרג את השיר ברמות על. רצינו משהו אחר ושונה מהנופים המוכרים. המילים מבטאות אהבה וחברות. השיר לא נכתב לנערה מסוימת, אלא כמשהו כללי.  

"'את קסם בעיניים / עם אומץ לבינתיים / עכשיו אני בפרונט שלך / תגידי מה הקטע / הלך לנו עוד רגע…' ההצלחה הפתיעה את כולנו בגדול, הקליפ צבר כמעט מיליון צפיות ביוטיוב ועוד כמה מיליונים בטיקטוק." 

דילן מספר שהבחירה לנסיעה לירדן לא עברה חלק בכל המקומות והאתרים כמצופה: "למרות זאת, העובדות בשטח דווקא העצימו את החוויה הכללית כהרפתקה, כמו שאנחנו דוגלים. נתקלנו בהמון קשיים מהרשויות שלא איפשרו לצלם במספר מקומות שתיכננו, וכן התנאים בחום ובמדבר, לא בדיוק תמיד התאימו לנו. אבל בסופו של הפרויקט יצאה תוצאה מדהימה ואני שלם עם הרעיון והביצוע." 

מהן התוכניות שלך לעתיד?                                 

"בגדול, בשנה הבאה אני מתחיל ללמוד בתיכון, שזו נקודת ציון חשובה, ככל הנראה בגבעת ברנר, כמו כל תלמידי יישובי גדרות. אני מתלבט עדיין, מאחר ומגמת תקשורת, קולנוע או טלוויזיה אינה קיימת בתיכון זה, כך שבחודשים הקרובים אצטרך להכריע בעניין. 

התוכניות שלי לעתיד הקרוב – בחודש הבא אני מתכונן להנחות שתי תוכניות טלוויזיה. לשמחתי התקבלתי ל-'ששטוס 2022' בערוץ הילדים כמנחה מן המניין, שיציג מגוון משחקי טלוויזיה, הנחשבים למשחק הגדול ביותר לילדי ישראל. 

התוכנית היא ביחד עם: טל מוסרי, עומר חזן וירדן וייזל הנפלאים. אני חושב שאני המנחה הכי צעיר בתולדות ערוץ הילדים, או בכלל בכל הערוצים. זה כבוד גדול בשבילי, שמאמינים ביכולותיי להנחות כבר בגיל כזה." 

דילן נבחן באודישנים ונבחר מבין 20 מנחים מועמדים שהתמודדו על התפקיד, אף אחד מהם לא היה מתחת לגיל 23. הצילומים לא היו קלים, כי הם היו שונים ממה שהכיר ויצר עד כה. דילן היה הילד היחידי שהתמודד ונהנה מכל רגע כאתגר וכאמצעי ללמוד דברים חדשים בתחום. בנוסף, הוא ינחה גם בתוכנית לנוער בימי שבת בבוקר בערוץ גדול.  

"עוד הפתעה מרגשת," הוא מחייך, "בחג פורים הקרוב תצא תחפושת של 'דילן דרור' ביחד עם מלכת התחפושות שושי זוהר. כלומר ילדים יוכלו להתחפש לדמותי, שזה כבוד ענק בשבילי. 

כמו כן, אמור לצאת בושם הנושא את שמי ועוד הפתעות מסקרנות רבות שעדיין אי אפשר לדבר עליהם. בגדול לגבי העתיד הרחוק, אני עדיין לא יודע. אך בטוח שאעשה רק משהו יצירתי שאיהנה ממנו, וגם כמובן שארוויח כסף מהעניין." 

הדמויות הנערצות עליו, כמודל לחיקוי: התחילו מילדותו שהעריץ את סופרמן, כיום הוא אוהב מאוד את ג'סטין ביבר/ קיד לרוי במוסיקה. ובכל מה שקשור לתוכן, הוא ממש מעריך את מר ביסט והתוכן המטורף שהוא מייצג. 

מה אומרים החברים? 

ארתור אדלינד – כוכב הטיקטוק בעל כמות העוקבים הגדולה בישראל (מקום ראשון לפי בדיקת טיקטוק ישראל) 9.7 מליון עוקבים, אומר: "אני מכיר את דילן כשנה וחצי והוא כמו אח בשבילי היום, למרות שבע שנות ההפרש ביננו.

שילוב של מושבניק ויופי טבעי צילום איוון ברקוביץ
שילוב של מושבניק ויופי טבעי צילום איוון ברקוביץ

אני מתייחס אליו כמו למישהו בן גילי. הוא ללא ספק הילד הכי מוכשר שיש ואני אומר ילד כי זה הגיל שלו הכרונולוגי. אבל בפועל, וביום יום כשאנחנו ביחד, אני לא מרגיש את זה בכלל,  להיפך. הסרטונים שאנו יוצרים, הם באמת התוכן הכי מושקע ומשוגע שיש ביוטיוב וברשתות החברתיו וזה נובע מהאישיות המיוחדת של דילן." 

גל גלאייסייב, הצלם של דילן דרור:  "אני בעצם הראשון שהתחיל את הסרטונים עם דילן ומיד ידעתי שהילד הזה יהיה כוכב. יש בו שילוב של שכל יצירתי, בגרות שלא תואמת לגיל, כריזמה, מנהיגות וגם יופי חיצוני. כולם יחד פשוט עושים אותו כוכב מיידי."

נועם. ס. (10), מעריץ מושבע של דילן: "אני אוהב לצפות בסרטונים שלו, כי יש להם תוכן הכי מטורף ומצחיק לנער בגילו בארץ. הוא בחור אמיתי ולא מזייף, גם כשהוא נופל ונחבל הוא לא מסתיר זאת ולא משחק אותה כ-'גיבור על'.

גם הצוות שהוא בוחר להפיק איתו את הסרטונים, הם נפלאים, מצחיקים וזורמים עם הנושא. הכי מאתגר בטירוף ומחשבה יצירתית התגלתה בסרטון המראה כיצד משאית הופכת בעזרת ניסור, לבריכת משאית ניידת. או סרטון המבחן שלו לשרוד 24 שעות ב'סינמה סיטי בב"ש', מבלי שיגלו את החבורה המשוגעת.  

"המשימות שדילן ממציא ומבצע מוכיחות שהוא כוכב אמיתי. הוא אוהב לאתגר ביצירות שיא בגודל: למשל: 'צמר גפן מתוק' ברוחב מטר וגובה של 4.5 מטר, סרטון השווארמה, משולש הפיצה הענק ועוד. כל סרטון מפתיע אותנו מחדש. 

בכל פעם שאני צופה כבר מחכה לרעיון המוזר הבא. צפיתי בשיר החדש של דילן 'קחי נשמה' שצולם בנופי ירדן. יצא משהו מיוחד, קצבי ויפה בנופי המדבר. אני מאחל לו שיצליח בגדול גם בהמשך." 

תגובה אחת

 1. דילן יא מלך👑
  שמתי לייק👍👍
  סאב 😎
  ופעמון🛎
  ותמשיך לעשות
  טירוף
  ואני מקווה
  ליזכות בדילנבורגר
  בהצלחה!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

היחידה לחקלאות וחדשנות גולן, עוסקת כל העת בניסויים ופיתוחים שונים, ומצטיינת בחשיבה מחוץ לקופסא ומציאת פתרונות חדשניים לחקלאי הגולן. בקיץ הזה, הבשורה מגיעה מניסוי משותף עם חברת הזרעים אוריג'ן שמעורר עניין רב בקרב מגדלי
< 1 דק' קריאה
היום התקיים יום עיון לרפתנים בבאר טוביה. 70 רפתנים מושביים וקיבוציים ו-30 מציגים הגיעו לכנס "ש.ח מהנדסים ויועצים" למקצוענות ברפת במגוון תחומים. החום והלחות לא שברו את רוחנו והגענו למפגש רפתני – חברי. את
2 דק' קריאה
שר החקלאות וביטחון המזון, ח״כ אבי דיכטר, ביקר אתמול (ג') ברפת באר מילכה בטקס קריאת הרפת על  שמו של יפתח גורני ז”ל, שהיה מיוזמי ומקימי הרפת.  גורני, שהיה לוחם צוות התערבות בלוט”ר ניצנה נרצח
< 1 דק' קריאה
הן באו עם מטרה מרכזית ברורה, והן מוכנות לשים בצד אלמנטים של קטנוניות, התעקשות מיותרת ותחושות כמו קיפוח ואפליה. תמונת המצב הזו מאפשרת לנו לקיים לא פעם שיחות שמציפות דילמות סבוכות, ולחצות אותן בהצלחה 
3 דק' קריאה
אומרת קטרינה (קאטי) שליט, המתגוררת בשכונת הדיור המוגן "נאות אחווה" במועצה האזורית באר-טוביה * למרות היותה ניצולת שואה, אלמנה ואם שכולה, היא מביטה על החיים באופטימיות מהולה בהומור * בגיל 96 היא קוראת ספרים
6 דק' קריאה
טוענת פרופ' רחל אלתרמן, מומחית בינלאומית לענייני תכנון, דיני מקרקעין ומדיניות לאומית, ממוסד שמואל נאמן למחקרי מדיניות לאומית בטכניון, בהרצאה למפונים מהצפון במלון לאונרדו בטבריה * לדבריה, למדיניות רמ"י כלפי המושבים והקיבוצים אין אח ורע
9 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן