יבול שיא
הרפת והחלב
Screenshot 2023 09 12 110701

דוד גיבור אשר על המשמרת

2 דק' קריאה

שיתוף:

שניים ממצטייני החטיבה הצפונית בעוטף עזה הם מקיבוץ ארז: רבש"צ הקיבוץ אור חבה ורס"ר מורן שוחט

*תמונה ראשית: רבש"צ קיבוץ ארז אור חבה ורס"ר (מיל') מורן שוחט מארז. צילום: באדיבות דובר צה"ל

בטקס מצטייני החטיבה הצפונית בראשות אל"ם חיים כהן שנערך לכבוד ראש השנה השתתפו רבש"צ קיבוץ ארז אור חבה ורס"ר (מיל') מורן שוחט מארז, המשרתת כסמב"צית במכלול עורף בחטמ"ר צפונית תעודות הצטיינות. 

בשירותה הצבאי הייתה מורן תצפיתנית באזור עוטף עזה, כשהשתחררה ביקשה להתנדב במילואים בעת סבבי ההסלמה. ביחידת מכלול העורף שנפתחה ב-2014 חיפשו נשים ומורן הצטרפה כסמב״צית. 

בתפקידה הנוכחי מורן אחראית על הקשר בין האזרחים לצבא וגם להיות בבקרה על האוכלוסייה מבחינת פערים וצרכים של האוכלוסייה בעוטף. 

מורן מתנדבת למילואים בכל סבב לחימה ובשני סבבי הלחימה האחרונים הגיעה על אף שיש לה פעוט בן שנתיים. ״זה מאוד מרגש אותי, לא פשוט לעזוב את המשפחה ואת הילד אבל אני עושה את מה שאני עושה כי אני מאמינה שאני תורמת ואני יודעת שזה חשוב, אני משפיעה ועוזרת כמה שאפשר וזה כיף לקבל הכרה ותודה על כך". 

מקשר בין הצבא לתושבים 

מצטיין נוסף שנבחר הוא רבש"צ קיבוץ ארז, אור חבה.  

בשירותו הצבאי היה אור היה לוחם בגדוד 12 של חטיבת גולני, יצא לקצונה ושרת כסגן מפקד פלוגה. השתחרר לאחר מבצע צוק איתן. לפני שנתיים קיבוץ ארז פרסם שהוא מחפש רבש"צ ואור החליט לקפוץ על ההזדמנות.
בתפקידו אור הוא הצינור המקשר בין הצבא לתושבים בקיבוץ בשגרה ובחירום ואמון על ניהול פינוי קהילה בחירום לצד המשך שגרת חיים תקינה. מאז כניסתו לתפקיד התמודד אור עם שני סבבי לחימה, שריפות, פצמ"רים ועוד.
"במבצע הראשון שחוויתי נולדה גם בתי הראשונה ככה שנאלצתי לפנות את משפחתי ולהישאר בקיבוץ. מי שעוזר לי לעשות את העבודה שלי על הצד הטוב ביותר זו המשפחה התומכת שלי" אומר אור. ״אני מאמין שקיבלתי את ההצטיינות כיוון שאני תמיד מנסה לתת מעבר ממה שמוגדר בתפקיד, מגדיל ראש, אני חושב שהקשר שלי עם הצבא והאנשים בצבא מאוד צמוד וחשוב לי לתת מעצמי גם עבורם. הייתי רוצה שהתושבים בקיבוץ ידעו שיש על מי לסמוך, על המועצה שמאפשרת לנו לנהל את מרכיבי הביטחון בצורה טובה, על כיתת הכוננות שעוזרת בשמירה על הישוב, ועל הצבא שנמצא פה כל הזמן והם חלק בלתי נפרד מאיתנו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נחמיה מצוינים ממושב הודיה מספר לעמרם קליין על השתלשלות חיו ואיך הצליח לשלב בין חקלאות לחיים כלוחם אש במערך הכבאות וההצלה * סיפור חיים  נחמיה, יו"ר עמותת רֶשֶֶף, איגוד הגמלאים של מערך הכבאות וההצלה,
3 דק' קריאה
בשעה טובה ולאחר שנה מאומצת ועקבית, הערב התכנסה ועדת המנכ״לים שהוקמה מכח החלטת ממשלה 1752 לעניין קביעת מכסת עובדים זרים, בה קבענו לראשונה כי מכסת העובדים הזרים לחקלאות תעמוד בשנה הקרובה על 70,000. בהתאמה,
״מדובר בהחלטה חשובה אשר מחזקת את החקלאים בישראל המשוועים לידיים עובדות כדי לספק תוצרת חקלאית ולהמשיך ולחזק את ביטחון המזון של אזרחי ישראל. חקלאי ישראל ממשיכים לעבוד ולעבד את אדמותיהם בגבולות, זאת תחת אש
תפוחי אדמה, צנוניות, עגבניות שרי וגם בטטות. השטחים החקלאיים בעוטף עזה מספקים כ-50% אחוז מסך הדרישה הקלורית השנתית של אוכלוסיית ישראל. קבוצת מחקר מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב בחנה את השפעת המלחמה על ייצור המזון באזור

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן