קבוצת חוליות רכשה את חברת חופית
יבול שיא
הרפת והחלב
אביתר דותן

הרפתנים מתארגנים להקמת קואופרטיב

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

הרפתנים מתארגנים להקמת קואופרטיב : הרפתנים נערכים לאפשרות שיבוטל התכנון במשק החלב ואתו גם מנגנון קביעת מחיר המטרה ומכינים תכנית אלטרנטיבית לפיה יוקם תאגיד קואופרטיבי בבעלותם, שיפעל מול המחלבות. בדיווח על כך, ב- Ynet, נמסר שאת התוכנית מגבש אביתר דותן (שמרת), ששימש עד לאחרונה  מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר, והיא נתמכת על ידי הארגונים הכלכליים של הקיבוצים ועל ידי הרפתנים. הבעלות על התאגיד החדש תתחלק בין הרפתנים, על פי היקף תנובת החלב של כל יצרן.

הרפתנים מתארגנים להקמת קואופרטיב

דותן אמר ל"ידיעות אחרונות" ול – ynet -שמעבר לייצוג מול מחלבות ורכש מרוכז של אמצעי ייצור, החזון שלו הוא שהתאגיד ייכנס גם ליוזמות מסחריות, כגון ייצור מוצרים תחת מותג פרטי של חלב מתוצרת הרפתות בתאגיד – כלומר חברה שתתחרה בחברות המוכרות כמו תנובה, שטראוס וטרה.  קואופרטיבים מסוג זה קיימים בארצות הברית, ניו זילנד וכו' ומחזיקים רפתות משלהם.

כיום המחלבות מחויבות לשלם לרפתנים עבור החלב מחיר שנקבע לפי נוסחה קבועה ומעוגן בחוק החלב. החודש אמור להתבטל מנגנון מחיר המטרה משום שבחוק נקבע לו תאריך תפוגה. החשש הגדול כעת של הרפתנים הוא שמשרד האוצר ישתלט עליו ובעצם יבטל את התכנון.

מנגנון מחיר המטרה אמור להתבטל החודש, והרפתנים חוששים שמשרד האוצר יבטל את התכנון. כזכור, שר האוצר, ישראל כץ, החליט לא מכבר לאפשר המשך יבוא חמאה ללא מכס, בניגוד לעמדתו  של שר החקלאות החדש אלון שוסטר.
נחום איצקוביץ  הוא מועמדו של  שר החקלאות אלון שוסטר למלא את תפקיד מנכ"ל המשרד. הוא  יחליף את המנכ"ל הקודם – שלמה אליהו שכיהן בתקופתו של שר החקלאות היוצא, אורי אריאל. איצקוביץ, בן 70, מתגורר במושב אמץ ובעבר שימש בתפקיד ראש מועצת עמק חפר ולאחר מכן מנהל הרשות להשקעות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אברי קוזי, חבר עין הבשור, היה בעברו קיבוצניק ומורה לספורט. בעקבות ניתוח לא מוצלח הוא נעשה נכה – אולם בזכות כוח רצון עז ועיקש – חזר לעמוד על רגליו. זה לא היה קל –
6 דק' קריאה
האם בן שמתגורר עם אימו בחלק האחרון של חיה, הוא הצהרת אהבה שצריכה להעיב או לבטל את אהבתם של שאר הילדים, שעזבו את הבית כדי להקים משפחה? חלקות הנחלה: "את כל מה שיש לי
3 דק' קריאה
כשרענן אדלשטיין מאילניה (סג'רה) היה ילד לכולם היו רפתות עם הזמן אנשים סגרו את המשקים החקלאיים והיום נותר רענן הרפתן האחרון במושב.  "כל יום אני עובד כמו בחור צעיר, לא מתלונן, העבודה רק מחזקת
7 דק' קריאה
רכבת ישראל תוכל להקים מסוף מטענים גדול מצפון למעבר ארז, רק בכפוף להתחשבות בקיבוץ ארז רכבת ישראל תקיים מסוף מטענים : הוועדה המחוזית מחוז דרום,  קיבלה את מרבית ההתנגדויות של קיבוץ ארז, של המועצה
2 דק' קריאה
משרד האוצר גנז את התכנית להקים אשכול כליאה חדש בשטח קיבוץ מגידו אשכול כליאה: כלא מגידו היה אמור לעבור לאשכול החדש  ובאזור הכלא תוכנן להקים מרכז תיירותי גדול, על בסיס הפסיפס העתיק שנמצא שם.
2 דק' קריאה
דילוג לתוכן