יבול שיא
הרפת והחלב
מועצה אזורית שער הנגב
2 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

שבוע מתוח של לחימה בדרום: חניכי הנוער העובד והלומד מקיבוצי שער הנגב בילו סופ"ש רגוע

שבוע מתוח של לחימה בדרום: 150 חניכי הנוער העובד והלומד מקיבוצי שער הנגב בילו סופשבוע רגוע ומהנה עם חבריהם לתנועה ביישובי המועצה האזורית משגב

בסופו של שבוע מתוח של לחימה בדרום, במסגרתו נורו מאות טילים ליישובי הדרום, יצאו 150 חניכי הנוער העובד והלומד מיישובי שער הנגב, גבים, אור הנר וברור חיל לשנות אווירה וליהנות, והתארחו אצל חניכי התנועה בישובים כמון, הר חלוץ, מצפה אביב ורקפת שבמועצה האזורית משגב.
במהלך הימים חמישי ושישי הקהילות והמשפחות במשגב פתחו את הבית ואת הלב לבני הנוער מעוטף עזה, או בשפה התנועתית "עוטף ישראל", ובני הנוער עברו פעילות משותפת ביישובים השונים, נוצרה היכרות בין החניכים מהקנים השונים, מה שהוביל לחיבור מיידי ושמחה על ההזדמנות לרכוש חברים חדשים ולאפשר הפוגה לבני הנוער מהעוטף. במהלך ההפוגה הגיע ראש עיריית כרמיאל, משה קונינסקי, לבקר את בני הנוער ולמסור להם את ברכתו.

המחווה של חניכי משגב ובני משפחותיהם לא הותירה את חניכי הדרום אדישים. וההתרגשות משני הצדדים הייתה גדולה. בני הנוער מאור הנר השאירו מכתב תודה לחבריהם החדשים מהיישוב כמון הצפוני, בו כתבו: "ליישוב כמון, תודה רבה על האירוח המקסים, אנחנו מעריכים את זה מאוד! שימחתם אותנו וחיממתם את ליבנו! אם אתם בדרום וצריכים משהו, אל תהססו לבקש ולבוא לבקר. אוהבים ומעריכים מאוד, נעורים אור הנר."

אסנת גוטרי, מנהלת החינוך החברתי בקיבוץ גבים, כתבה בשם גבים וברור חיל: "רכזי התנועה בשער הנגב ובמשגב שארגנו מהרגע להרגע הפוגה מדהימה, ותושבי משגב שקיבלו, חיבקו ופינקו את נערינו מכל לבם – ריגשתם אותנו מאוד! בעזרת כולכם הצלחנו לחזק את הנוער שנשארו בקיבוצים תחת מטח הקסאמים והפגזות. הצלחנו לתת להם להיות קצת יחד, לנקות את הראש ולשבור את ה'שיגרה' הקשה שחווינו בימים האחרונים."
תמר טוויזר (15), חניכה בשכבת ט', קן הר חלוץ במשגב: "לשמחתי הצלחנו לייצר שיח עמוק ומשמעותי. חששתי שהם לא ממש ירצו לדבר אתנו על מה עובר עליהם, להפתעתי הם ממש שיתפו ואפילו סיפרו לנו מעבר"

בתוך כך עשרות מדריכים ומדריכות מתנועת הנוער העובד והלומד קיימו במהלך ימי הלחימה פעילות חינוכית לשעת חירום באזור העוטף, באר שבע, אשקלון והסביבה, בשיתוף עם רשות החירום הלאומית, עם פיקוד העורף ועם הרשויות המקומיות. בנוסף לפעילות חינוכית במקלטים ברשויות השונות, קיימו מדריכי התנועה פעילות לילדי העובדים בשירותים חיוניים, בתי החולים ברזילי באשקלון וקפלן ברחובות ועיריית באר שבע.

שירות משמעותי בצה"ל מתחיל שאנשים מחליטים שהם רוצים לעשות יותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קטנות קיבוציות: לפעמים החושך שורה ראשונה לפעמים החושך – כה רחוק מאורות –  מזהיר כמו הענוג שבאור היקרות. דין התנועה לבי לבי על מי שקיבלו בשעתו את "דין התנועה" ונאלצו לבצע תפקידים שלא רצו
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן