יבול שיא
הרפת והחלב
סבאבא צלם אייל בריברם לאינטרנט 1
< 1 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

סבאבא, מחזה מחווה לשחקן יוסי כרמון

השחקן יוסי כרמון, חבר הקיבוץ הדתי סעד, יחגוג בקרוב 80. עד לפני שנה עבד כלולן בקיבוץ ובמשך השנים,  במקביל לעבודתו בתיאטרון, עבד ברפת ובפלחה. הוא עלה לארץ ממצרים יחד עם אחיו ללא ההורים שהצטרפו מאוחר יותר. לאחרונה אחיו נפטר. יוסי זוכר איך  נאבק לצאת ללימודי משחק בסמינר הקיבוצים,  לאחר מכן הצטרף לעתודה של תיאטרון חיפה,  (בדומה ל"צעירי חיפה" בתיאטרון היום). הקיבוץ התנגד וכך ויתר יוסי על עבודה עם הבמאית האגדית נולה צ'לטון ועם צוות  שחקנים: כמו  מוני מושונוב, סנדרה שדה, שלמה בראבא  ואחרים. יוסי כרמון נשוי, אב ל 6 ילדים, ו-13 נכדים.

לפני כשנה חיתן יוסי את בתו וביקש מתנה מיוחדת לחתונה, תפקיד בהצגה. המנהל האמנותי של תיאטרון הנגב, איסי ממנוב נוריאל והבמאי יעקב אמסלם, כל אחד בנפרד, חשבו איך מממשים את השאיפה של השחקן הוותיק. "קיבלנו 40 מחזות בקול קורא שהוצאנו, ולא מצאנו מחזה מספיק טוב עם תפקיד ליוסי". יעקב אמסלם, במאי ותיק בתיאטרון, לא יכול היה להישאר אדיש וכתב מחזה בהשראת אביו שנפטר.

המחזה מפגיש בין הצעירה ויקי וסבה "גנדי" שחוזר לחייה במפתיע.  ויקי היא ציירת מצליחה בת 26,  החיה בבית סבתה שנפטרה. היא מנהלת את חייה תחת המוטו של אביה, איש צבא לשעבר: "ההרפתקנות היא האויב של האדם השפוי!" הצהרות לחוד ומציאות לחוד. "גנדי", סבא אברהם,  עזב את המשפחה בפתאומיות לפני 25 שנה להודו ומגיע לבית נכדתו ללא הודעה מוקדמת. המפגש בין היוצרת החיה חיי נוחות לבין הזקן ההרפתקן, סוחף את הדמויות לתוך מערבולת של רגשות וזורק אותן לתוך חוויות מסוכנות מצחיקות והזויות כאחד. "גנדי" מתמודד עם תפקיד הסבא המייעץ לענייני ויקי ובו בזמן מגלה מחדש מהי   משפחה לטוב ולרע.

זהו מחזה ראשון ליעקב אמסלם, במאי ותיק ועטור פרסים.  את הסב החוזר מגלם יוסי כרמון, את הנכדה ויקי – בתו של יעקב אמסלם, אופיר .

תיאטרון צוותא, לונדון מיניסטור, אבן גבירול 30, תל-אביב, יום ג' 20.8.19 בשעה .20:30 .   פרטים בטל'  03-6950156

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קטנות קיבוציות: לפעמים החושך שורה ראשונה לפעמים החושך – כה רחוק מאורות –  מזהיר כמו הענוג שבאור היקרות. דין התנועה לבי לבי על מי שקיבלו בשעתו את "דין התנועה" ונאלצו לבצע תפקידים שלא רצו
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן