you can look here xxx free
indiansexstories
tu dai tai tu.
יבול שיא
הרפת והחלב
שר עודד פורר שר החקלאות ופיתוח הכפר תמונה משרד החקלאות

הסכם הבנות בין ישראל לארה"ב לשיתוף פעולה מחקרי בתחום החקלאות הימית

2 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

שר החקלאות, עודד פורר: "הסכם ההבנות יוביל את שתי המדינות לייעל את ייצור המזון מן הים, לאור הדרישה הגוברת לחלבון איכותי ולאור ההתחממות הגלובלית, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ופיתוח מערכות "אפס פסולת (zero waste)"

מחקרים בתחום החקלאות הימית

משלחת מטעם משרד החקלאות ופיתוח הכפר, בראשות השר, עודד פורר, חתמה על הסכם שיתוף פעולה בנושא מחקרים בתחום החקלאות הימית עם אוניברסיטת מרילנד ומכון המחקר הימי בבולטימור שבבעלותה.

ההסכם מתבסס על שנים של עבודה משותפת בין חוקרים מישראל, לחוקרים מהאוניברסיטה, בראשם פרופ' יהונתן זוהר, שרק לאחרונה סיים את תפקידו כראש המכון לביוטכנולוגיה ימית באוניבסיטת מרילנד.

במסגרת ההסכם הוחלט על הגברת שיתוף הפעולה בין המוסדות בישראל ובארה"ב, במטרה לקדם פתרונות חדשניים לאתגרים שעומדים בפני תעשייה זו, בצל משבר האקלים הגלובאלי, ועם צמצום מקורות הייצור הימי והגידול המתמיד באוכלוסיית העולם.

לפי ההסכם, בישראל קיים ניסיון ייחודי בתחום, ממנו תעשיית המזון הימי יכולה ללמוד ולהתפתח משמעותית. זאת, בין היתר, לאור פתרונות שימושיים בקידום חקלאות בתנאי מזג אוויר קיצוניים.

שימור הספקת מזון סדירה בישראל

לאור חשיבות התחום לטובת שימור הספקת מזון סדירה בישראל (ביטחון מזון) בישראל, בארה"ב ובעולם כולו, ההסכם מתמקד במציאת דרכים להפוך את החקלאות הימית, ליותר יעילה ובת קיימא, לצד פיתוח של מערכות "אפס פסולת" (zero waste), שיפור בריאות הדגים ואופטימיזציה של תנאי הגידול.

חקלאות ימית היא הענף החקלאי הגדל במהירות הרבה ביותר. היום, ייצור דגים בבריכות מלאכותיות ובכלובי דגים בים, הפכו לתעשייה פוריה שמניבה יותר תוצרת מאשר בדיג מסורתי. יחד עם זאת, על מנת להמשיך ולעמוד בביקוש למזון מהים, יש צורך בהכפלת הייצור עד שנת 2030.

שר החקלאות ופיתוח הכפר, עודד פורר הוסיף:  "משרד החקלאות בראשותי שם לו למטרה לקדם את המגדלים והחוקרים הישראליים בעולם, על מנת למתג את ישראל מחדש כמעצמת חקלאות, ולפתח את הייצוא הישראלי, הן של תוצרת טרייה, והן  של ידע ומחקר.

ביטחון מזון היא מטרה מקודשת במציאות של משבר אקולוגי מתמשך. למדינת ישראל ידע ייחודי בכל ענפי החקלאות, ובוודאי בענפים ימיים, ויש בכוחה להוביל חדשנות ופיתוח לטובת ביטחון מזון לא רק בזירה המקומית, אלא בעולם כולו".

מחקרים בתחום החקלאות הימית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדווה אמונה קופ"ח כללית מאיר צור, ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה, אירח את חדווה אמונה, מנהלת כללית מחוז דרום וצוותה הבכיר, רופאים, אחיות ומנהלי סיעוד, במטרה לקדם את איכות שירותי הבריאות וכן הארכת מתן שעות השירות לתושבי
< 1 דק' קריאה
אחרי שנים של התמודדות עם מפגעי פסולת חקלאית חמורים, המועצה האזורית אשכול, מקדמת הקמת מתקן חדשני לייצור חשמל מהגזם החקלאי שבתחומה, בדגש על גזם חממות.  המועצה, יחד עם יו"ר מושב אוהד, רונן כהן שהרים את הכפפה וחברת "אנרטי אינטרנשיונל" חתמו על הסכם להקמת
< 1 דק' קריאה
בקיבוץ יזרעאל מחפשים דרכים משפטיות וכספיות לסייע לגבע להתמודד מול תביעת הענק בנושא הטורבינות. גבע: המגעים טרם הבשילו לכלל מעשים    תביעת הענק בנושא הטורבינות חבר מרכזי בקיבוץ יזרעאל, מהקיבוצים העשירים בתנועה, מסר כי הנהלת הקיבוץ
2 דק' קריאה
מערכות סולאריות על מצופים תוצרת כחול לבן הותקנו לראשונה בישראל בבריכות הדגים של קיבוץ עין הנצי"ב. מדובר בשמונה מערכות סולאריות צפות על גבי מצופים חדשים שפיתחה חברת פלציב שבבעלות עין הנצי"ב. עד כה יובאו מצופים מסוג זה מסין.   הפרויקט שהושלם לאחרונה בהשקעה של כ-23 מיליון ש"ח, כולל 15 מערכות שהוצבו על גגות מבני המשק, ברפתות ובלולים. 
< 1 דק' קריאה
מכונני הקיבוץ המתחדש לקראת סוף המילניום הקודם זכיתי להיות זבוב על הקיר באירוע מכונן שהיה בקיבוץ שפיים: סיעור מוחות של חבורת "קיבוץ עתיד". זו החבורה שיילדה, רעיונית ומעשית, את "הקיבוץ המתחדש". עשיתי הכל כדי לא לחרוג ממעמד הזבוב, כדי שהאנשים ידברו חופשי, כאילו אין עיתונאי בסביבה.  כ-20 מחברי "קיבוץ
3 דק' קריאה

כתבות נוספות

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן