יבול שיא
הרפת והחלב
מחנה קיץ הבונים דרור

הסתיים מחנה הקיץ הבינלאומי של "הבונים דרור"

2 דק' קריאה

שיתוף:

200 חניכי ועולי תנועת "הבונים-דרור" מ-14 מדינות סיכמו ביום ראשון השבוע את מחנה "הללויה", המחנה הבינלאומי הגדול ביותר למנהיגות צעירה ורב-תרבותית. 

מחנה קיץ הבונים דרור השתתפו חניכים מארגנטינה, מקסיקו, ברזיל, אורוגוואי, גרמניה, צרפת, בלגיה, בריטניה, הולנד, ארצות-הברית, קנדה, ניו-זילנד, דרום אפריקה ואוסטרליה. הם תקבצו ביום א' בשבוע שעבר למרגלות רכס הכרמל, ב"כפר גלים" – לפתיחת מחנה הקיץ השנתי של התנועה, בסימן "מנהיגות בינלאומית צעירה".  

מחנה קיץ הבונים דרור 1
מחנה קיץ הבונים דרור 1

במשך שבוע שלם, בין עצי האורן והים התיכון, נחשפו נציגי המדינות השונות (בני 13 עד 18), לתרבויות חדשות, יצרו דיאלוגים מקדמי פלורליזם וסובלנות, אימצו כלים וגישות למנהיגות צעירה ומשפיעה ופעלו יחד למען עתיד טוב יותר, בתחומי הקיימות והאקלים, המדיניות והחברה. כל זאת לצד פעילויות גיבוש מסוג ODT, גלישת גלים, מסיבות בריכה ואקרו-באלאנס. 

מחנה קיץ הבונים דרור

  נשיא המדינה, יצחק (בוז'י) הרצוג, שלח לחניכים במחנה ברכה מצולמת: "מחנה 'הללויה' הוא הזדמנות נפלאה וחד פעמית להיחשף לבני נוער מוכשרים, שאפתניים, אכפתיים וחברתיים; כאלה שמבקשים לפעול יחד למען החברה והעולם שבו אנחנו חיים.

אם יש שני דברים שלמדנו יחד בשנה האחרונה – הם שאסור לקחת את הבריאות שלנו כדבר מובן מאליו, ושהעולם שבו אנחנו חיים הוא קטן יותר ממה שאנחנו חושבים. ומחנה 'הללויה' הוא ההוכחה הטובה ביותר לכך.

באתם ליהנות, להכיר, לצבור חוויות, אבל חשוב שתזכרו שאתם נושאים אתכם גם אחריות – אחריות למדינה שממנה אתם מגיעים, לחברה שאליה אתם משתייכים, ליישוב שבו אתם מתגוררים ולמשפחה שבה גדלתם ובה למדתם ערכים." 

בני הנוער מוכשרים

שירי מדר, מנכ"לית תנועת הנוער "הבונים-דרור": "אחרי שנה של מגיפה עולמית ומבצע 'שומר החומות' ועל אף מגבלות הקורונה, התעקשנו על קיום של מיזם זה מתוך הבנה שהוא קריטי לחיזוקה ומיצובה של ישראל בתוכה, על שלל זרמיה – יהודים, ערבים, דרוזים ונוצרים, ולחיבורה עם התפוצות.

זה צו השעה. אנו מפקידים את עתידנו בידי בני הנוער המוכשרים, ומבקשים להקנות להם את הכלים הנדרשים למנהיגות – מתוך אמונה שלמה שהם אלו המסוגלים להביא לתיקון עולם."  

מחנה 'הללויה'

עמוס חרמון, מנכ"ל חברת "החוויה הישראלית" השותפה בפרויקט: "על אף האתגרים והמורכבויות להביא משתתפים לישראל בשנה וחצי האחרונות, הצלחנו להביא מעל 3,500 משתתפים לתוכניות קצרות וארוכות, ואנו רואים בקיום מחנה 'הללויה' הצלחה אדירה בחיבור בין תרבויות שונות כאן בישראל." 

בין המברכים והמשתתפים בטקס פתיחת המחנה בשבוע שעבר היו ח"כ ויו"ר סיעת "העבודה" רם שפע, יו"ר תנועת "הבונים-דרור" וראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין, נציגת התנועה הקיבוצית וחברת דירקטוריון "הבונים-דרור" הילית בן צבי, ראש המועצה המארחת חוף הכרמל אסיף איזק, מנכ"ל חברת "החוויה הישראלית" עמוס חרמון, יו"ר חברת "החוויה הישראלית" חנה פרי-זן, ואיש התקשורת ושליח תנועת "הבונים-דרור" דני אדינו אבבה.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*תמונה ראשית: מרכז המבקרים לירקות בנחל עוז לפני ההרס המתקפה הרצחנית של ארגון הטרור חמאס, גבתה את חייהם של חקלאים, בעיקר בקיבוצי עוטף עזה. מנתונים שהגיעו לידינו התברר כי בבוקר ה-7 באוקטובר נרצחו בביתם
6 דק' קריאה
בקיבוץ נירים בעוטף עזה, שבאותה שבת שחורה נרצחו חמישה מחבריו וארבעה חברים נחטפו ע"י החמאס, כבר רצים קדימה, לא נחים, לא מפסיקים לעשות, ממשיכים לזרוע ולהכין את האדמות להמשך גידולי החורף ב-6.10.23, רק יום
3 דק' קריאה
"עשרות אנשים מגיעים מכל רחבי הארץ, מתל-אביב, מטבעון, מבאר-שבע. ובאחד הימים הגיעו תושבים מכפר-סבא באוטובוס שהעירייה שלהם העמידה לרשותם" צילומים: באדיבות המשפחה דודו מיכאלי הוא חקלאי מזה ארבעים שנה. עשרים שנה הוא היה בעל
4 דק' קריאה
חוק "סימון ארץ המקור" עומד להיכנס לתוקף בסוף שנה זו תמונה ראשית: אורן לביא. צילום: מישל אמזלג מנכ"ל משרד החקלאות אורן לביא קובע ש"ביטחון המזון של מדינת ישראל חייב להתבסס על תוצרת חקלאית מקומית".
2 דק' קריאה
מעגלי חיים ­- התארגנות משפטית מלידתנו עד מותנו, מזמן לנו מעגל החיים מפגשים ואירועים. במשפחה הגרעינית והמורחבת, בחברויות, לימודים, עבודה, טיולים ואירועים הנקרים בדרכנו. כאלה שכיף להיות בהם וכאלה שפחות. אנחנו חלק מחברה, אך
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן